Deurne heeft een tweede tuinstraat
Vorige zaterdag huldigden de districten Deurne en Borgerhout, samen met de stad, water-link en Aquafin, de Van Hovestraat feestelijk in als een tuinstraat.
De Van Hovestraat is de tweede tuinstraat in Deurne. Alhoewel, het gaat over een halve straat. Districtsschepen voor publieke ruimte en milieu (Groen) lacht: “Eigenlijk wel, de straat is deels Borgerhout, deels Deurne. De aanleg deden we samen.” In een tuinstraat wordt gestreefd naar het maximaal vergroenen van de straat door de bestaande verhardingen te vervangen door plantvakken, bomen, grasperkjes, klimplanten, enz. De bewoners worden betrokken bij heel het proces en krijgen de gelegenheid om de straat mee vorm te geven via bevragingen en participatie- en infomomenten.
In de Van Hovestraat kwamen er twee regentonnen. Daarin wordt het regenwater van de daken opgevangen, dat de bewoners kunnen gebruiken voor de planten in de straat. Regenwater dat op straat valt, loopt via de straatputjes naar een centrale waterput. Ook daaruit kunnen de bewoners met een pomp water halen, voor het groenonderhoud. De parkeerstroken kregen een aanleg in kasseien en een deel van de rijbaan is in grasbetontegels uitgevoerd. Ook liggen er nu op meerdere plaatsen waterdoorlatende betontegels. Water-link en Aquafin zorgde voor de nodige aanpassingen aan de rioleringsinfrastructuur. Vroeger was de straat zo goed als volledig verhard, nu is er 42% groen of in waterdoorlatend materiaal uitgevoerd.



Recente reacties