Select Page

Jongeren geven raad voor jeugdvriendelijk district

Jongeren geven raad voor jeugdvriendelijk district

Op de districtsraad van maart stemde de districtsraad in met een motie om jongeren van de J100 uit te nodigen op een volgende commissie. Zij mogen daar hun aanbevelingen voor Deurne toelichten en bespreken. Dit is een concreet vervolg van wandelingen die zij tijdens de verkiezingsperiode organiseerden. De motie kwam er op initiatief van districtsraadslid Ianthe Ghaye (PVDA).

De J100 is een platform van Antwerpse jongeren. Ze engageren zich om de polarisering in de maatschappij tegen te gaan en aan de stad van morgen te bouwen. Ze worden hierin ondersteund door een aantal jeugdorganisaties. J100 organiseerde in 2024 verschillende wandelingen waaronder twee in Deurne: een in Noord en een in Zuid. Districtsraadslid Giuliana Chirinos Saavedra (Groen) was aanwezig bij de wandeling in Deurne-Zuid. Chirinos: “We kregen een geanimeerde rondleiding, hun aanpak was professioneel, hun aanbevelingen helder en doordacht. Jongeren willen gehoord worden. En wat ze vragen is niet meer dan logisch: een veilige en toegankelijke publieke ruimte waar ze kunnen chillen, spelen en zich verplaatsen.”

Districtsschepen van Jeugd Karen Maes (Groen) reageerde vanuit het college: “We wilden deze motie graag steunen omdat je geen kind- en jongerenvriendelijk district kunt uitbouwen door enkel te kijken naar vrijetijdsbesteding. Kwalitatieve straten en pleinen, kwalitatief openbaar vervoer, veilige buurten, een verkeersveilig Deurne,… dat zijn zaken waar de jeugd ook van wakker ligt”.

About The Author

mm

Wilfried Defillet schrijft al jaren als freelance-journalist en was o.a. correspondent van GvA voor het district Deurne. Hij werkt mee aan buurtbladen zoals 't Vliegerke en Borgerblad

Leave a reply

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Het weer

Antwerp
Clear
08:3517:10 CET
Feels like: 4°C
Wind: 11km/h E
Humidity: 73%
Pressure: 1018.29mbar
UV index: 0

(advertenties)